Impreza dla najmłodszych – catering dla przedszkoli

Nadchodzi w życiu rodzina taki moment, w którym nasza pociecha prosi o zorganizowanie urodzin. 

Mają się pojawić tam jej koleżanki i koledzy z przedszkola lub szkoły. Jest także mnóstwo innych wymagań. Dla każdego rodzica to nie lada wyzwanie, ale nie odpuszczamy i nie zabierajmy dziecku tej radości. 

Aby zorganizować idealny kinderbal, warto skupić się na kilku najważniejszych kwestiach takich jak: 

Miejsce kinderbalu –  wynająć salę czy zrobić przyjęcie we własnym domu?

Kogo zaprosić, czy wysłać zaproszenia?

Atrakcje oraz temat przewodni

Dekoracje

Poczęstunek, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z opcji jaką jest catering dla przedszkoli .

Oraz jakie atrakcje zafundować maluchom, by ten dzień był niezapomniany i pełen wrażeń?

Oto pytania, które pomogą ci wybrać odpowiednie miejsce.

Zastanawiając się nad miejscem, w którym ma się odbyć to wydarzenie warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Mianowicie: gdzie nasze dziecko będzie czuło się najlepiej? Jaki budżet chcemy przeznaczyć na to przyjęcie? Czy we własnym domu lub ogrodzie mamy wystarczająco dużo przestrzeni na zorganizowanie urodzin? 

Co do terminu – najlepiej wybrać weekend – dzieci mają wtedy wolne, tak samo jak dorośli. Mamy wtedy wolną rękę na organizację imprezy.

Pozwól dziecku wybrać, kogo chce zaprosić –  w końcu to jego urodziny

Podczas tworzenia listy gości, najlepiej zapytać solenizanta z kim chce spędzić ten dzień. Pamiętajmy o tym, że zazwyczaj razem z dziećmi pojawiają się ich rodzice.

W kwestii zaproszeń najlepiej wykonać je samodzielnie, ciekawą formą są zaproszenia w kształcie ręki. Najpierw musisz narysować rączkę dziecka na papierze, wspólnie je wyciąć i udekorować. Na zaproszeniach podać powód zaproszenia, od kogo ono jest oraz do kogo je adresujemy. Termin, godzinę a także inne istotne informacje.

Pamiętajmy, aby odpowiednio wcześnie je wysłać, by każdy mógł sobie zarezerwować czas.

Atrakcje, temat przewodni i do tego współgrające dekoracje.

Każdy rodzic wie, że aby dzieci były zadowolone, muszą mieć zajęcie. 

Możemy zamówić dmuchane atrakcje – zamki, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami. Ciekawą opcją jest zatrudnienia animatora, który wie co zrobić by dzieciaki bawiły się wyśmienicie. Możemy także samodzielnie przygotować gry i zabawy. 

Fajnym urozmaiceniem, które przypadnie do gustu najmłodszym będzie impreza tematyczna. Niech solenizant wybierze temat, zależnie od tego co jest mu najbliższe – księżniczki, dżungla, kosmos, aktorzy, postacie z bajek, otwory, zwierzęta a może piraci. Dekoracje najlepiej wybrać tak, by współgrały z tematem imprezy. Najlepiej postawić na balony, girlandy czy serpentyny. 

Maluchy lubią wybrzydzać, a nam nie chce stać się przy garach – co w takiej sytuacji?

Dobrze wiemy, że dzieci nie usiedzą zbyt długo przy stole. Podanie im wymyślnych posiłków także nie jest najlepszym pomysłem. Aby zaoszczędzić czas i nerwy warto skorzystać z usług firmy cateringowej. Usługi cateringowe mają mnóstwo zalet – wybieramy miejsce i godzinę o której nasze posiłki mają być dostarczone, zaoszczędzimy czas i wysiłek. Posiłki przyjeżdżają ciepłe i gotowe do spożycia. Firmy cateringowe posiadają zazwyczaj kilka opcji gotowego menu, jednak możemy także stworzyć swoje własne, indywidualne.  Pamiętajmy, że bez problemu znajdziemy tani catering, więc takie udogodnienie nie obciąży zbytnio naszego portfela.

moni Autor