Łowimy antyki, czyli z wizytą w Rzymie 

Jeśli jesteś pasjonatem sztuki, kolekcjonujesz wyjątkowe i zabytkowe przedmioty na pewno wiesz w jaki sposób zdobyć je na polskim rynku.   Domy aukcyjne publikują na swoich stronach internetowych listy przedmiotów, które wkrótce zostaną wystawione na licytację. Antyki kupować możemy także przez internet na różnych forach aukcyjnych. Lokalny sklep z antykami to także doskonałe źródło kolekcjonerskich przedmiotów. W dobie internetu można przeglądać oferty sklepów z antykami i domów aukcyjnych z całego świata, porównywać ceny i wyszukiwać interesujące nas przedmioty. Pamiętać jednak należy, że nie wszyscy handlarze posiadają takie strony internetowe lub po prostu nie mają czasu, ze względu na ilość klientów, by umieszczać wszystkie oferowane przedmioty w internecie. Są to głównie właściciele antykwariatów i sklepów z antykami znajdujących się w najbardziej ruchliwych i turystycznie oblężonych miastach świata, jak na przykład Rzym.  

Z wizytą w Rzymie  

Jeśli zatem pragniesz znaleźć coś naprawdę wyjątkowego i przyjrzeć się każdej z tych rzeczy z bliska, warto zarezerwować lot do jednego z historycznych miejsc, na przykład do Rzymu.  Najwięcej tego typu sklepów w Rzymie znajduje się na ulicy Via dei Coronari, także na Via Giulia lub Via del Pellegrino. Każdy sklep z antykami na tych ulicach pęka w szwach od różnego rodzaju zabytkowych przedmiotów. Znajdziemy tam zarówno tańsze drobiazgi jak i bardzo drogie eksponaty. W poszukiwaniu dziewiętnastowiecznych mebli najlepiej udać się na Via dei Coronari, jedną z najbardziej prestiżowych z ulic w Rzymie. Przy okazji zobaczymy tam także zabytkowy pałac Lancellotti Palazzo i przepiękny historyczny kościół San Salvatore in Lauro z XVI wieku. Tylko na tej jednej ulicy zobaczysz budynki Średniowiecza, Renesansu i Baroku koło siebie! Tutaj także pod numerem 122 w Renesansie mieszkał malarz Rafael. Bardziej elitarne sklepy znajdziesz na ulicy Via Guilia. Gdy odwiedzisz ostatni sklep z antykami i kupisz to, czego szukałeś, warto udać się na zwiedzanie Rzymu. 

Zabytki Rzymu 

Rzym o niesamowite miejsce. Prawdopodobnie jedyne na świecie, które w tak doskonały sposób łączy budowle kilku epok z osiągnięciami współczesnej architektury. To zachwycające, gdy spacerując środkiem miasta wśród sklepów i restauracji widzisz nagle piękną zabytkową Piazza de Spagna tuż przy Schodach Hiszpańskich. Warto także zobaczyć Campo di Fiori, który jest centrum spotkań rzymskiej młodzieży i jedną z najpiękniejszych fontann świata, XVII- wieczną Fontannę Di Trevi.  Nie możesz wrócić do kraju zanim mnie zobaczysz Amfiteatru Flawiuszów. Koloseum pochodzi z pierwszych wieków naszej ery i jest uznane za jeden z siedmiu cudów świata. Oczywiście zwiedzić należy także Panteon, gdzie w czasach antycznych stały posągi rzymskich bóstw. Na liście miejsc obowiązkowych jest także Forum Romanum czyli ruiny dawnych świątyń, łuków, kolumn i pomników z początku naszej ery. Warto także zobaczyć Plac i Bazylikę Świętego Piotra z siedzibą papieża oraz znajdujące się w pobliżu Muzeum Watykańskie. 

moni Autor