Notariusze Łódź – dokumenty potrzebne do sprzedaży lub darowizny nieruchomości

Zamierzasz sprzedać nieruchomość, na przykład dom, mieszkanie czy działkę? Wówczas transakcja ta musi być potwierdzona u notariusza. Aby stworzyć odpowiedni akt notarialny, należy przygotować także odpowiednią dokumentację. Co skompletować?

Transakcje dotyczące nieruchomości wymagają odpowiedniego potwierdzenia w kancelarii notarialnej. Takie usługi świadczą obecnie wszyscy notariusze Łódź, a także w innych miastach na terenie Polski.

Żeby stworzyć odpowiedni akt notarialny, należy zebrać odpowiednie dokumenty. Jeśli nie będziemy ich posiadali, wówczas notariusz wskaże nam, co zebrać. Warto zatem wiedzieć z wyprzedzeniem, co nam się przyda, aby oszczędzić swój czas.

Jakie dokumenty będą potrzebne przy sprzedaży albo darowiźnie nieruchomości? Na to pytanie odpowiada kancelaria notarialna Maciej Krakowiński, Magdalena Krakowinska działająca w Łodzi.

Notariusze Łódź – sprzedaż lub darowizna nieruchomości

Niezależnie od tego, jaką wartość posiada nieruchomość, musimy odwiedzić biuro notarialne, aby tam spisać odpowiednią umowę. Umowa sprzedaży lub darowizny nieruchomości, która nie posiada formy aktu notarialnego, nie będzie ważna.

Kancelarie notarialne na terenie całego kraju mogą wówczas przygotować odpowiedni akt notarialny, który ma na celu poświadczenie, że doszło do transakcji sprzedaży albo darowizny nieruchomości.

Do przygotowania aktu notarialnego notariusz w Łodzi lub w innym wybranym przez nas mieście będzie potrzebować także określonych dokumentów.

Dokumenty wymagane przy sprzedaży albo darowiźnie nieruchomości:

 • odpis zwykły z księgi wieczystej
 • wypis z rejestru gruntów i rejestru lokali – dla mieszkań, garażów
 • wypis z rejestru gruntów, ewentualnie wyrys z operatu ewidencji gruntów oraz wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego albo zaświadczenie o braku takiego planu lub ważna decyzja o warunkach zabudowy – dla nieruchomości zabudowanych, działek
 • tytuł nabycia – może być to akt notarialny potwierdzający nabycie, akt poświadczenia dziedziczenia, postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku, a także zaświadczenie urzędu skarbowego o uregulowaniu podatku od spadku, gdy nieruchomość została odziedziczona
 • opis nieruchomości – dotyczy nieruchomości zbudowanych, działek
 • dokumenty z danymi osobowymi stron – imię, nazwisko, imiona rodziców, stan cywilny, PESEL, adres zameldowania, dane z dowodu osobistego lub paszportu, NIP, gdy jest nadany
 • gdy wśród stron znajduje się firma – wpis do ewidencji działalności gospodarczej albo odpis z KRS, NIP, REGON

Notariusze Łódź – jak wybrać dobrą kancelarię notarialną?

Gdy chcemy sprzedać albo podarować nieruchomość, wówczas pomoże nam każda kancelaria notarialna Łódź oraz w innych miastach, ale warto wskazać, że najlepiej skontaktować się z taką kancelarią, która ma dobre opinie i cieszy się zaufaniem wśród klientów.

Wykorzystując wyszukiwarkę internetową, możemy natychmiast znaleźć oferty w różnych lokalizacjach, na przykład przez wykorzystanie takich słów jak:

 • kancelarie notarialne łódź
 • notariusz lodz
 • notariusz łódź
 • notariusze lodz

Podsumowując, gdy potrzebne są usługi notarialne, także te związane ze sprzedażą czy darowizną nieruchomości, możemy znaleźć oferty już teraz on-line – wystarczy tylko kilka minut, by sprawdzić, gdzie w okolicy znajdują się kancelarie notarialne mogące zapewnić nam obsługę na najwyższym poziomie.

user Autor