Ortodoncja – dlaczego warto wyprostować zęby?

Piękny uśmiech to marzenie większości z nas. Niestety nie każdego natura obdarzyła naturalne białymi i prostymi zębami. Mimo to, że w dzisiejszych czasach można temu zaradzić poprzez noszenie aparatu ortodontycznego, który ma za zadanie wyprostować zęby. 

Dlaczego proste zęby są tak ważne?

Założenie aparatu ortodontycznego to nie tylko estetyczny uśmiech, ale również sposób zapobiegania rozwojowi różnego rodzaju chorób jamy ustnej takich jak problemy z gryzieniem i żuciem, schorzenia przyzębia, uszkodzeń błony śluzowej warg i policzków czy nieprawidłowe ułożenie szczęki i żuchwy. Dobry ortodonta łódź pomoże skorygować wadę zgryzu i odzyskać pewność siebie w postaci zadbanych, prostych zębów. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku krzywych zębów dużo częściej rozwija się próchnica. Poza tym nieodpowiednie ustawienie może powodować ich szybsze ścieranie. Jeżeli zęby są stłoczone może to spowodować  zapadnięcie się tkanek miękkich policzków. Jak widać noszenie aparatu ortodontycznego to nie tylko ładny uśmiech, ale także zdrowie. 

Kiedy warto zdecydować się na aparat?

Każdy ortodonta w Łodzi na pewno udzieli nam informacji, że bez względu na wiek, można założyć aparat na zęby i poddać się leczeniu. Choć przeważnie na prostowanie zębów decydują się osoby w młodym wieku, jest również coraz więcej starszych osób, które zakładają aparat ortodontyczny. Na zadbanie o swój uśmiech nigdy nie jest za późno. 

moni Autor