Potrzebujesz garderoby na wymiar w Warszawie? – Dowiedz się jakie masz możliwości!

W wypadku, kiedy nasz dom lub mieszkanie jest relatywnie dużych rozmiarów, nie warto stawiać na zwykłą szafę, a zdecydowanie lepiej mieć prawdziwą garderobą. Warto jednak wiedzieć kilka rzeczy o jej usytuowaniu, projektowaniu oraz wszelkich niezbędnych elementach.

Kiedy marzy się nam garderoba na wymiar Warszawa jest miastem, gdzie odnajdziemy pełno firm, które chętnie wykonają dla nas taką usługę. Należy jednak wiedzieć kilka spraw, aby wszelkie szafy na wymiar  inne elementy, doskonale ze sobą współgrały.

Garderoba na wymiar i jej umiejscowienie

Dobrym miejscem na garderobę jest pomieszczenie niedaleko łazienki lub sypialni. Nie musimy mieć wielkiego pomieszczenia, aby garderobę móc posiadać. Chociaż nie będzie może ona aż tak duża, aczkolwiek uzupełniona o szafy do zabudowy z pewnością spełni swoją rolę.

Garderoba może współdzielić też wnętrze innego pomieszczenia. Warto jednak tutaj mieć na względzie wygodę domowników oraz umiejscowienie wejścia do niej – dobrze kiedy jest to przedpokój. Najlepiej, kiedy garderoba znajduje się między łazienką lub sypialnią.

Rozmiary

To, jak wielka powinna być garderoba zależy od rozmiaru dostępnego pomieszczenia, a także od rzeczy, które będą w niej przechowywane. Przyjmuje się jednak, że minimalna powierzchnia garderoby to około 3,5 – 4m2. W wypadku, kiedy jest to powierzchnia współdzielona, może okazać się jeszcze mniejsza. Dwie szafy wnękowe, które są ustawione równolegle do siebie, powinny być także w odpowiedniej odległości od siebie, natomiast w mniejszych garderobach, znajdzie się miejsce tylko dla jednej. Aby móc wygodnie z niej korzystać, wszystko musi być odpowiednio ustawione. W wypadku garderób o mniejszych rozmiarach, przydatne okażą się przesuwne drzwi do szafy.

Podział na strefy

Jeżeli zależy nam na komfortowym korzystaniu z garderoby, powinna być ona podzielona na strefy. Dobrym pomysłem jest wydzielenie oddzielnej powierzchni na okrycia wierzchnie, gdzie znajdą się specjalne wieszaki i drążki. W mniejszych częściach, mogą być umieszczone składane ubrania. Kiedy planujemy np. przechowywać w garderobie żelazko i deskę do prasowania, warto uwzględnić też przestrzeń, (blisko gniazdka elektrycznego) która umożliwi nam swobodne wykonywanie tej czynności.

Warto pamiętać o tym, że wszystkie rzeczy, których używamy najczęściej, były dostępne dla nas w zasięgu ręku. Natomiast te, które zazwyczaj tylko „leżą” składować na najwyższych półkach. Garderoba powinna być wypełniona regałami i szafami na wymiar. Przydatne mogą okazać się też specjalne systemy do przechowywania.

Wentylacja

Niestety, kiedy planowane jest przez nas zagospodarowanie wnętrza pomieszczenia na garderobę, spora ilość osób zapomina o bardzo istotnej kwestii – o wentylacji, a jest to bardzo duży błąd. Co więcej, bardzo rzadko się zdarza, że garderoba znajduje się w pomieszczeniu z oknem. Można jednak zastosować pewne rozwiązania, które pomimo braku okna sprawią, że wentylacja będzie przebiegała bezproblemowo. Po pierwsze, warto podciąć nieco drzwi, a wewnątrz umieścić specjalną kratkę wentylacyjną, a także osobny kanał wywiewny. Dzięki temu ostatniemu, możliwa jest prawidłowa cyrkulacja powietrza. Nie dbając o ten aspekt, w naszej garderobie może pojawić bardzo nieprzyjemny zapach stęchlizny, a w niektórych przypadkach nawet pleśń. Pamiętajmy, aby tego wszystkiego dopilnować gdyż odzież, którą ubieramy na co dzień stanowi naszą wizytówkę.

baszbartosz Autor