Restauracja Konstantynów Łódzki – dlaczego warto odwiedzić Łódź i okolice?

Lato to długi okres laby i relaksu. Jest to również czas, który poświęcamy podróżą, zwiedzaniu miast i miasteczek. Co więcej, z powodu pandemii koronawirusa, wiele Polaków postanawia pozostać w Polsce w te wakacje. Ten artykuł wskaże, dlaczego warto wziąć pod uwagę Łódź podczas wybierania wakacyjnej destynacji.

Łódź jest pełna atrakcji turystycznych i miejsc, gdzie można się dobrze bawić oraz zjeść. Nie ma w tym nic dziwnego, że podczas trasy do Łodzi natrafimy na restauracja konstantynów łódzki.

Jednak w samej Łodzi warto wybrać się Centrum Handlowego Manufaktura. To nowoczesne centrum handlowe znajduje się na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego. Wycieczka do Manufaktury może zadziwić każdego turystę. Z zewnątrz, budynek wygląda jak z minionego wieku, zabudowany czerwoną cegłą przypomina industrialny budynek, aniżeli nowoczesny obiekt handlowy. Jednak po wejściu do Manufaktury, wszystko staje się jasne. Budynek spełnia wszelkie standardy stylistyczne nowoczesnych kupujących, którzy oprócz 60 sklepów i kawiarni (również fili znanych restauracji, np. restauracji z Konstantynowa Łódzkiego) znajdą tutaj również Muzeum Sztuki, Muzeum Historii Miasta Łodzi czy Muzeum Fabryki.

Podróż do Łodzi nie musi kojarzyć się tylko z malowniczą ulicą Piotrkowską. Warto wybrać się do Manufaktury, aby odkryć połączenie historii z nowoczesnością.

moni Autor