Tanie wczasy Grecja

W dzisiejszych czasach bardziej niż kiedykolwiek wcześniej możemy zaobserwować tendencję do przemieszczania się z miejsca na miejsce, zarówno jeśli chodzi o sprawy zawodowe, jak i życie prywatne, a przede wszystkim wypoczynek. To, co jeszcze kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat temu wydawało się niemożliwe, dzisiaj jest codziennością. Podróżujemy nie tylko w granicach naszego kraju, ale na wakacje w zdecydowanej większości wybieramy coś nieco bardziej egzotycznego, a przy okazji w miarę ekonomicznego. Takim rozwiązaniem są między innymi tanie wczasy grecja. Decydując się na ten kierunek możemy odpocząć od codziennych obowiązków i zgiełku miasta niewielkim kosztem. Faktem jest jednak, że właśnie ze względu na niski koszt takich wakacji decyduje się na nie naprawdę sporo osób, dlatego uciekając od zgiełku miasta, wpadamy często w zgiełk panujący w kurorcie, na plaży, czy miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów. Oczywiście, jest to inny zgiełk, który wielu osobom odpowiada i nie mają nic przeciwko niemu, szczególnie jeśli wydali na takie wczasy stosunkowo niewielką sumę pieniędzy.

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się tanie wczasy Grecja all inclusive, czyli takie, które gwarantują nam w cenie wyjazdu transport, zakwaterowanie, wyżywienie obejmujące zazwyczaj trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad i kolację). W niektórych ofertach znajdziemy również dodatkowe elementy, na przykład darmowe korzystanie z baru w określonych godzinach, czy też darmowe drinki przy basenie, jednak trzeba pamiętać, że za taki pakiet będziemy musieli zapłacić nieco więcej. Jednak popijanie drinka przy hotelowym basenie ma swoje uroki, więc jeśli taka opcja nam odpowiada, na pewno wato wziąć ją pod uwagę. Oczywiście tego typu tanie wczasy Grecja są tylko jedną z wielu możliwości i są skierowane głównie do osób, które chcą mieć wszystko dobrze zaplanowane, spędzić czas głównie w hotelu, przy basenie i na plaży i o nic się nie martwić. Co jednak w sytuacji, kiedy zależy nam na czymś innym, niż tylko takim biernym relaksie? Albo jeśli po prostu nie odpowiada nam leżenie całymi dniami na plaży? Czy w takiej sytuacji możemy również skorzystać z jakiejś innej opcji?

Jak najbardziej, wiele agencji proponuje wycieczki w miejsca historyczne lub takie, które mają związek z kulturą i tradycją danego narodu lub jego poprzedników. Dostajemy wtedy do dyspozycji wykwalifikowanego przewodnika, który opowie nam ze szczegółami historię danego miejsca oraz wszystko co z nim związane. Korzystając z takich tanich wczasów Grecja ma nam pod tym względem do zaoferowania naprawdę dużo. Zaczynając od Aten, w których znajdziemy wiele budynków i ruin o charakterze historycznym, czy religijnym, nawiązujących do czasów biblijnych, jak chociażby Akropol, poprzez średniowieczne budowle, aż do bardziej współczesnych, jednak również opowiadających swoją historię elementów. Innym miejscem, które może przykuć naszą uwagę są Saloniki, w których również znajdziemy wiele budynków ważnych w czasach starożytnych i takich, których ruiny, a nieraz całe budynki przetrwały aż do dziś stanowiąc nieme świadectwo wydarzeń rozgrywających się przed laty. Ciekawym rozwiązaniem jest w przypadku tanich wczasów Grecja autokarem. Dzięki takiej opcji możemy zwiedzić kilka miast, poznając ich historię, kulturę i architekturę. W takim wypadku przemieszczamy się z miejsca na miejsce i z miasta do miasta, skupiając się głównie na najciekawszych i najbardziej znaczących elementach.

Inną opcją na tanie wczasy Grecja są wyspy takie jak Rodos, Korfu, czy Santorini, które również są popularnym kierunkiem turystycznym, a co za tym idzie spotkamy się tu również z wieloma turystami. Jednak istnieją na tych wyspach miejsca nieco oddalone, położone bardziej na uboczu, w których będziemy mogli cieszyć się większą miarą spokoju i odpocząć w samotności lub z wybraną osobą, rodziną, czy przyjaciółmi z dala od turystycznego zgiełku.

moni Autor