Wynajem busa 9 osobowego – kiedy powinniśmy skorzystać i co powinno zwrócić naszą uwagę?

Można wymienić całe mnóstwo sytuacji, kiedy rozwiązaniem okaże się wynajem odpowiedniego busa, a są to chociażby wszystkie wyjazdy ze znajomymi z rodziną, czy też po prostu przewozy pracownicze, które zyskują na popularności wśród wielu znanych nam firm. Chociaż często decydujemy się na jazdę kilkoma samochodami, to właśnie wynajem busa jest opcją zdecydowanie bardziej opłacalną. Możemy doczekać się wielu korzyści, natomiast wcześniej należy sprawdzić kilka elementów, które wpływają na to, czy nasza decyzja była prawidłowa.

Zacznijmy od tego, że gdy tylko potrzebny jest nam bus 9 osobowy wynajem to jedyna słuszna opcja, gdyż kupno pojazdu, z którego będziemy korzystać tylko sporadycznie jest skrajnie nieopłacalne, a nawet nieodpowiedzialne. Dziś, istnieje bardzo dużo firm, które będą w stanie zaopatrzyć nas w pojazd, które doskonale się sprawdzi podczas organizowanej przez nas podróży.

Wybierz pojazd, dostosowany do charakteru wyjazdu

Wystarczy tylko bliżej przyjrzeć się ofertom firm przewozowych a zauważymy, że mamy tak naprawdę niemal nieograniczone możliwości wyboru. Nie jest wcale powiedziane, że musi być to jedna konkretna opcja, gdyż możemy wybrać bus na 20 osób lub autokar na 30 osób. Jak widać, w pierwszej kolejności, powinniśmy zastanowić się nad tym, jaka liczba osób będzie uczestniczyła w organizowanej przez nas podróży, a na bazie tego musimy wybrać taki samochód, którego wynajem okaże się najbardziej opłacalny. Pamiętajmy jednak, że wybierając busa 9 osobowego, możemy zabrać ze sobą jedynie osiem pasażerów i jednego kierowcę, co stanowi jednak pewnie ograniczenie, jeśli zamierzamy zabrać ze sobą więcej uczestników. Konieczne jest wówczas wynajęcie dwóch busów, a to może oznaczać dla nas o wiele większy wydatek oraz dodatkowe problemy logistyczno organizacyjne.

Mówiąc – odpowiedni pojazd, mamy też na myśli jego wyposażenie oraz ładowność. Oczywiście w wypadku transportu autokarowego, prawie zawsze dostępny będzie pojemny bagażnik, który będzie w stanie pomieścić wszystko, co tylko potrzebują zabrać ze sobą pasażerowie, jednak jeżeli chodzi o mniejsze busy, może pojawić się pewien problem. Oznacza to, że rodzaj samochodu musi być też dobrany pod kątem charakteru naszej podróży. Przechodząc do wyposażenia – istnieje pewna grupa elementów, które uznaje się już jako standard. Będą to z pewnością ergonomiczne, rozkładane fotele, klimatyzacja strefowa, czy też przyciemniane szyby. Możliwością są również odtwarzacze video i dostęp do mini baru oraz bezpłatnego Wi-Fi, natomiast są to już raczej udogodnienia, z którymi spotkamy się, kiedy postawimy na wynajem busów luksusowych.

Lepiej postawić na busa z kierowcą, cz może jednak bez?

Co do tej kwestii zdania są podzielone. Ci bardziej oszczędni uważają, że wynajem busa z kierowcą nie jest opłacalną opcją, gdyż są oni w stanie odnaleźć wynajem busa oraz kierowcy osobno, co przełoży się na mniejszy koszt. W opozycji do tego rozwiązania stają osoby, które uznają tę drugą opcję jako o wiele bardziej bezpieczną, a przede wszystkim wygodniejszą. Wynajem busa z kierowcą wyklucza bowiem konieczność poszukiwania go na własną rękę, a i wtedy nigdy nie ma stuprocentowej pewności co do jego kompetencji, umiejętności oraz doświadczenia, a z uwagi na powagę zadania, jakim jest przewóz osób, jest to zdecydowanie istotna sprawa.

Dobry kierowca, będzie to z pewnością taki, który świetnie orientuje się w terenie i doskonale zna całą trasę, którą przyjdzie mu pokonać. Eliminuje to problem dłużącej się podróży, a także szybkiej reakcji w momencie, kiedy należy zaplanować objazd w wyniku utrudnień drogowych. Wymaga się również ponadprzeciętnej odporności na stres, a także doskonałego znoszenia trudów podróży. Oczywiście nie można zapomnieć o obowiązkowych licencjach i uprawnieniach, bez których prowadzenie busów i autokarów w ogóle nie jest możliwe.

baszbartosz Autor