Zanim wybierzesz mieszkanie w Warszawie – Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę

Bywa, że przez długie lata przymierzamy się do zakupu mieszkania, a głównie z uwagi na to, że mamy świadomość powagi sytuacji. Chodzi bowiem o inwestycję własnych oszczędności, a czasami też pieniędzy, które musieliśmy uzyskać za pośrednictwem kredytu bankowego. Zobowiązanie jest jak widać ogromne, stąd konieczne jest sprawdzenie pewnych elementów. Każdy aspekt z osobna, będzie składał się na pewien wynik, czy nasz wybór będzie mógł uznany być za słusznych, czy też niestety wręcz przeciwnie. Mimo tego, że zmiennych jest całe mnóstwo i można o nich pisać całe książki w postaci poradników, warto zapoznać się chociaż z tymi najważniejszymi, aby mieć o tym jakiekolwiek pojęcie.

Po pierwsze, koniecznością będzie odnalezienie wielu ogłoszeń, które będziemy w stanie ze sobą porównać. Oczywiście aktualnie najlepszą opcją okaże się Internet, gdyż to właśnie tam obecnie zamieszcza się największą ilość atrakcyjnych ofert, na przeróżnych portalach branżowych. Wykorzystać można chociażby wyszukiwarkę internetową, wpisując do niej odpowiednie hasło np. mieszkanie Warszawa Białołęka, a wyniki wyszukiwania wyświetlą nam listę wielu interesujących ogłoszeń, które w większej lub mniejszej mierze, będą wpisywały się w nasze oczekiwania. Należy pamiętać jednak o tym, że nie jest to jeszcze etap, kiedy możemy podjąć ostateczną decyzję. Barwne opisy i przekoloryzowane zdjęcia, mogą okazać się bardzo złudne.

Komunikacja publiczna w okolicy i sama lokalizacja…

To zupełna oczywistość, że będziemy pragnąć, aby do naszego mieszkania był sprawny i bezproblemowy dojazd, a to może wymagać obecności przystanków autobusowych oraz tramwajowych w okolicy. Bez cienia wątpliwości, najlepiej gdy uda się nam odnaleźć nowe mieszkanie przy metrze, gdyż to właśnie tym środkiem transportu publicznego, będziemy w stanie dotrzeć do większości istotnych punktów miasta w najszybszym tempie. Wypada również przekonać się, jak prezentuje się tam infrastruktura drogowa, gdyż to najlepsza okazja ku temu, aby podczas codziennych dojazdów unikać uporczywych korków.

Jak wiadomo, szczególnie w większych miastach można spotkać się różnymi cenami za mieszkanie, ze względu na ich lokalizację, a to właśnie te najbardziej prestiżowe dzielnice, będą posiadały najdroższe oferty. Musimy przyzwyczaić się zatem do sytuacji, w których małe mieszkanie na Wilanowie, będzie znacznie większych wydatkiem, niżeli to większe na osiedlu Bliski na Tarchominie. To jednak nie prestiż powinien być najważniejszy, a obecność szkół, parków i sklepów nieopodal. Warto też, jeśli uda się nam odnaleźć takie lokum, które będzie znajdowało się niezbyt daleko od naszego miejsca pracy. W każdym wypadku, powinniśmy wybrać to mieszkanie, które będzie przyjazne pod wieloma względami dla każdego domownika. Chodzi bowiem o to, aby każdy mógł liczyć na najwyższy poziom komfortu. Lokalizacja oraz możliwości dojazdu to aspekty, które są uznawane za zdecydowanie najważniejsze.

baszbartosz Autor