Zdrowe makarony – BIO sklep

Spaghetti, tagliatelle, penne – makaron to kluczowy składnik wielu potraw kuchni włoskiej. Dużym zainteresowaniem cieszy się także w Polsce. Istnieje wiele różnych rodzajów tego produktu, niektóre dodaje się do zupy, inne do sałatki – wybór jest naprawdę duży. Jaki makaron jest najzdrowszy?

MAKARON PEŁNOZIARNISTY

Najzdrowszą odmianą jest oczywiście makaron pełnoziarnisty. To źródło błonnika, magnezu, cynku, żelaza oraz witamin z grupy B. Niewątpliwą zaletą makaronu tego rodzaju jest to, że posiada on niską kaloryczność. Zawarty w nim błonnik wspomaga pracę jelit oraz ogranicza wchłanianie cholesterolu.

ŻYTNI MAKARON BIO

Makaron żytni to produkt, z którego przygotujesz w pełni wartościowy posiłek. Żyto jest bogate m.in. w: fosfor, potas, jod, żelazo i wapń. Fosfor to budulec zębów i kości, uczestniczy w przekazywaniu bodźców nerwowych oraz występuje w tkankach miękkich, tworząc błonę fosfolipidową. Jod odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Żelazo jest składnikiem hemoglobiny, wapń buduje kości, a potas reguluje pracę mięśni. Oprócz tych wspaniałych minerałów żyto zawiera także błonnik i to w dużych ilościach. Jest to więc bardzo zdrowy makaron.

MAKARON ORKISZOWY

Orkisz zawiera dużo witamin z grupy B, witaminę A, E i K, które korzystnie wpływają na kondycję naszej skóry (oczywiście to tylko jedna z ich właściwości!). Jest też niezwykle bogaty w białko, więc można go wykorzystać w diecie, której celem jest zwiększenie masy mięśniowej. Zdwory makaron orkiszowy zapewnia uczucie sytości.

MAKARON SEMOLINOWY

Przewaga semoliny nad zwykłą pszenną mąką polega na tym, że ta pierwsza posiada niższy indeks glikemiczny, czyli powoduje mniejsze wahania stężenia glukozy we krwi. Makaron semolinowy jest lepszym rozwiązaniem dla diabetyków. Zawiera także dużo skrobi, która zapewnia uczucie sytości, miedź, fosfor, foliany i witaminę B5, która jest niezbędna w procesie metabolizmu.

GDZIE KUPIĆ ZDROWE MAKARONY? SKLEP INTERNETOWY

Sklep domeknatury.pl oferuje makarony bio, czyli wyprodukowane z certyfikowanych składników ekologicznych. Do uprawy roślin, z których je zrobiono, wykorzystano metody najbardziej zrównoważone i przyjazne dla środowiska. Pszenne tagliatelle, a może żytnie nitki? Asortyment sklepu jest naprawdę szeroki i wbrew powszechnej opinii, cena takiej żywności wcale nie jest wysoka! W ofercie znajdziesz także makarony bezglutenowe.

Wszystkie produkty są wolne od sztucznych dodatków, konserwantów, barwników i innych szkodliwych dla zdrowia substancji. Domeknatury.pl zajmuje się sprzedażą także innych produktów spożywczych bio oraz ekologicznych kosmetyków i suplementów. Zbilansowana dieta pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Spożywając pełnowartościowe potrawy, będziesz dłużej cieszyć się zdrowiem oraz dobrą kondycją.